בין העדשה ללב

שיחה זוגית על צילום, ציור ומה שביניהם


נינו ותחיה הרמן במפגש ייחודי בן שעה וחצי על המרחב הלירי שבין העדשה ללב, בין הצילום לציור, בין הנשגב לפשוט ובין רחובות דרום תל-אביב לנופי נטף.

השניים מציגים מבט אנושי על צילומיו של נינו ואת התכתבותם עם יצירות אמנות קלאסיות.

נינו, צלם עיתונות ותיק אשר עבד לאורך השנים בלשכת העיתונות וליווה את מנהיגי המדינה לאורך שנותיה, עבר בשנים האחרונות לצילום אמנותי המתמקד בסצינות אנושיות מחיי היום-יום של דרום תל-אביב, וכן, בנופיו  עוצרי הנשימה של היישוב נטף בו מתגורר ביחד עם תחיה.

תחיה, בוגרת לימודי תולדות האמנות, מביאה למפגש המשותף את נקודת מבטה ומעניקה לצופים בתצלומים ממד נוסף: הדהודים לציורים מוכרים מיצירות קלאסיות.

לגעת באור
הרצאה על צילום, לב ומה שביניהם

 

צלם העיתונות הוותיק נינו הרמן מזמין אתכם לפתוח את הלב ולצאת עמו למסע ויזואלי מרתק בעקבות סיפורים אנושיים מארבעים שנות יצירה ותיעוד ראשי מדינות, מצביאים ואנשי היומיום.
 

בהרצאה מעוררת השראה בת שעה וחצי מוביל הרמן בעדינות פיוטית את קהל שומעיו וצופיו במרחבים אינסופיים של העין והלב, ומספר על עבודתו ותפיסת עולמו כצלם המבקש לגעת באנשים. החל מעבודתו כצלם עיתונות שליווה את מנהיגיה של המדינה הצעירה ועד לאנשי דרום תל-אביב של השנים האחרונות.

דרך הסיפורים מאחורי התמונות שוזר הרמן ברגישות ייחודית את תולדותיו האישיים עם תולדותיה של המדינה – רגעים קטנים וגדולים, חגיגיים ויומיומיים, אשר בין כולם מקשרת ראייתו הייחודית של הרמן, כשעדשת המצלמה משמשת מרחב מכיל וסובלני למפגשים עם עצמו ועם החיים סביבו. 

_____________________________

"Each photography is much more deeper than it seems in appearance, because beyond the visible which the eye can recognise, there are sentiments that only the heart can discern.This makes your lecture more than a lecture... it's an humanist experience".  Pierre Poulain, photographer and philosopher.

"חוויה מיוחדת בערב מרחיב לב, מעשיר ידע ומהנה. כולנו מלאי הערכה לכישרון, ליכולת ההסתכלות המקורית, לחיבור בין צילום ואמנות"

״נינו רואה את הכל, ומעניק מתנה נהדרת לאלה המתבוננים בתמונותיו – ראייה חדשה של מה שחומק מאיתנו. כשמביטים בתמונות מבינים שאולי נינו חש באחריות האמן הזו – לראות ולהראות את מה שפורח ליום, לרגע״

לפרטים והזמנה:

© Copyright 2016 Nino Herman All Rights Reserved